فارسی العربی |  English  AALULBAYT
GLOBAL INFORMATION CENTER


اینها همه جهیزیه فاطمه دختر محمد صلی الله علیه و آله و سلم است
اینها همه جهیزیه فاطمه دختر محمد صلی الله علیه و آله و سلم است
در کتاب صحیفة الابرار حجة الاسلام ممقانی تبریزی رحمة الله علیه است که از کتاب روضة الشهداء ملا حسین کاشفی از کتاب ستین جامع الاطائف نقل کرده که گفته است:
مردی از منافقین امیرالمؤمنان علیه السلام را سرزنش کرد چرا با فاطمه ازدواج کردی گفت: یا علی تو برتر و بالاترین عربی و شجاعترین آنهائی تو رفتی با زنی که خوراک روزانه خود را ندارد ازدواج کردی و حال آنکه اگر دخترم را گرفته بودی خانه ی تو را از شتر و آن شتر هائی که بر آنها جهازهای نفیسی باشد پر می کردم.
علی علیه السلام فرمود: ما گروهی هستیم که به آنچه خدا مقدر ما کرده خوشنودیم و نمی خواهیم مگر خوشنودی خدا را و فخر ما به کارهاست نه به مال ها.
راوی گفت: خدا سخن علی علیه السلام را پسندید ناگاه هاتفی او را ندا کرد که یا علی علیه السلام سر خود را بالا کن و ببین جهاز دختر رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم را.
امیر المؤمنان علیه السلام سر خود را بالا کرد حجاب های نوری را دید از بالای سرخود تا عرش و در زیر عرش فضای وسیعی را دید که از شترهای بهشتی که بارهای آنها همه درّ و جواهر و مشک و عنبر پُر است و بالای هر شتر دختری است مانند آفتاب تابان و مهار هر شتر دردست غلامی است مانند ماه شب چهارده و همه آنها ندا می کنند که اینها جهاز فاطمه دختر محمد صلی الله علیه و آله و سلم است {1}

{1}.قصص الفاطمیة یا داستانهایی از حضرت زهرا علیها السلام، ص 149 و 150
صفحه اصلی درباره ما |  ارتباط با ما |  اهداف

faraa.ir