فارسی العربی |  English  AALULBAYT
GLOBAL INFORMATION CENTER


آیه ای که حضرت زهرا در بهشت تلاوت می کند.
آیه ای که حضرت زهرا در بهشت تلاوت می کند.
حضرت سلمان خدمت پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم رسیدند و عرض داشت: شما را به خدا قسم می دهم از مقام حضرت زهرا علیها السلام در روز قیامت ، مرا آگاه کن.
رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم خندان جلو آمدند و فرمودند: به خدایی که جانم در دست اوست فاطمه زهرا علیها السلام از عرصه ی قیامت عبور می کند در حالی که بر شتری نشسته است و بر آن شتر هودجی از نور است، داخل آن بانویی نشسته، جبرئیل در طرف راست و میکائیل در طرف چپ و امیرالمؤمنین علیه السلام پیشاپیش و حسنین پشت سر حضرت علیها السلام در حرکتند. خداوند نیز آن حضرت رت محافظت می کند، آنها از عرصه قیامت عبور می نمایند، ناگهان از طرف خداوند ندایی به گوش می رسد: ای مردم چشمهایتان را ببندید، سرهایتان را به زیر اندازید، این فاطمه، دختر محمد صلی الله علیه آله و سلم پیامبر شما و همسر علی علیه السلام امام شماست، مادر حسن و حسین علیهما السلام است، پس فاطمه زهرا علیها السلام از پل صراط می گذرد، آنگاه که داخل بهشت می شود و به آنچه خداوند برای او آماده کرده است نظر می افکند و می گوید:
«بسم الله الرحمن الرحیم الحمدالله الذی أذهَب عنّا الحزن انّ ربنا لغفورٌ شکور الذی احلّنا دارالمقامه من فضله لا یمسنا فیها نصب و لا یمسنا فیها لغوب».
حمد و ستایش برای خداوندی است که اندوه را از ما برطرف ساخت، چرا که پروردگار ما غفور و شکور است خداوندی که با فضل خود ما را در این سرای اقامت «جاویدان» جای داد که نه در آنجا رنجی به ما می رسد و نه سستی و واماندگی.
خداوند به او وحی می کند «ای فاطمه» اگر از من درخواستی داری بگو که بر تو ارزانی خواهم داشت. فاطمه علیها السلام عرض می کند: من تو را می خواهم که بالاترین درخواستم در حضور تو بودن است و درخواست دارم که دوستانم و دوستان اهل بیتم را عذاب نکنی، خداوند وحی می فرستد: ای فاطمه! به عزّت و جلالم، به مقام خداوندی خودم قسم! دوهزار سال پیش از آنکه زمین و آسمان را خلق کنم، بر خود عهد نمودم که دوستان تو و دوستان فرزندانت را عذاب نکنم.{1}

{1}.داستان های از حضرت زهرا علیها السلام، ص 58-60
صفحه اصلی درباره ما |  ارتباط با ما |  اهداف

faraa.ir