فارسی العربی |  English  AALULBAYT
GLOBAL INFORMATION CENTER


بى تابى دختر و بشارت پدر
بى تابى دختر و بشارت پدر

ابو ايّوب انصارى حكايت كند:
در آن هنگامى كه رسول گرامى اسلام صلّى اللّه عليه و آله در بستر بيمارى خوابيده بود و آخرين لحظات عمر پربركت خود را سپرى مى نمود، حضرت فاطمه زهراء سلام اللّه عليها به ديدار پدر بزرگوارش آمده و چون پدر را با آن وضعيت جسمى مشاهده نمود، سخت گريست و اشك بر گونه هايش جارى گشت.
حضرت رسول صلّى اللّه عليه و آله با ديدن غم و اندوه دخترش ، وى را دلدارى داد و اظهار داشت : اى فاطمه ! خداوند متعال از بين تمام بندگانش ، تنها علىّ بن ابى طالب عليه السلام را به عنوان شوهرت برگزيده و آن گاه بر من وحى فرستاد كه تو را به نكاح او در آورم و اين براى تو عظمت و سعادت بود كه چنين شخصيّتى شوهر تو گرديده در اين لحظه ، حضرت زهراء سلام اللّه عليها خوشحال شد و با شادمانى تبسّمى نموده و پدرش در ادامه فرمايش خود افزود: فاطمه جان ! بدان كه شوهرت داراى چند خصلت و فضيلت است كه ديگران از آن فضايل و مناقب محروم هستند:
ايمان و اعتقاد راسخ به خدا و رسولش ، آگاهى به علوم و فنون مختلف ، داراى حكمت و معارف ، همسرى چون تو، دو فرزند پسر چون حسن و حسين ، انجام امر به معروف و نهى از منكر در تمام حالات ، قضاوت بر مبناى كتاب خدا.
و پس از آن فرمود: فاطمه ! ما اهل بيتى هستيم كه خداوند رحمان عنايتى را به ما فرموده است ، كه (نه به امّت هاى قبل از ما و نه بعد از ما) به هيچكس چنين عنايتى نشده و نخواهد شد. پدرت بهترين و افضل تمام پيغمبران مى باشد.
شوهرت وصىّ من ، و افضل اوصياء است. عمويت ، حمزه سيّد و سرور تمام شهيدان است. جعفر طيّار از ما اهل بيت است ، كه در بهشت با دو بال خود پرواز مى كند. و دو فرزندت حسن و حسين ، كه دو سبط اين امّت مى باشند{1}.


{1}چهل داستان و چهل حديث از حضرت فاطمه زهرا عليها السلام، عبداللّه صالحى، ص68
صفحه اصلی درباره ما |  ارتباط با ما |  اهداف

faraa.ir