فارسی العربی |  English  AALULBAYT
GLOBAL INFORMATION CENTER


این بوی خوش را کی فرستاده
این بوی خوش را چه کسی فرستاده؟؟؟
عمار یاسر گفت: شنیدم روزی رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم به علی علیه السلام در روزی که فاطمه را با او تزویج کرد فرمود: یا علی سر خود را به سوی آسمان بالا کن ببین چه می بینی.
علی علیه السلام فرمود: دخترهائی را که زینت کرده و هدیه هایی با آنها است می بینم.
رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: اینها خدمتگزاران تو و خدمتگزاران همسر تو در بهشت هستند یا علی به خانه خودت برو و چیزی را بیان نکن تا من بیایم.
آنگاه علی علیه السلام به منزل خود رفت و به هیچ وجه سخنی نفرمود تا اینکه رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم به منزل او رفت و به من فرمود که بوی خوشی برای آن دو هدیه ببرم.
عمار گفت فردای آن روز به منزل فاطمه سلام الله علیها رفتم و با من بوی خوشی بود.
فاطمه سلام الله علیها فرمود: ای عمار این بوی خوش چیست که آورده ای؟! عمار گفت: پدرت مرا امر کرد که برای شما هدیه بیاورم.
فاطمه سلام الله علیها فرمود: به ذات خدا قسم دخترانی از حورالعین برای من از آسمان بوی خوش آورده اند که در میان ایشان دختری بود بسیار خوش رو مانند ماه شب چهارده از او پرسیدم این بوی خوش را چه کسی فرستاده؟
دختر خوش رو گفت: رضوان و خازن بهشت فرمان داد که این حوریان را که با من بیایند در حالی که در دست راست هر یک از آنها میوه ای از میوه های بهشت بود و در دست چپ هر یک از آنها شاخه ای از ریحان ها و گل های بهشتی بود، چون آن حوریان را با آن حسن و جمال دیدم گفتم شما برای چه کسی هستید گفتند: ما برای تو و اهل بیت تو و شیعیان مؤمن تو هستیم.
گفتم: آیا در میان شما از زنهای پسر عمویم کسی هست؟
آنها گفتند: تو همسر او هستی در دنیا و آخرت و ما خدمتگزاران تو خدمتگزاران فرزندان تو می باشیم.[1]

[1] همان مدرک: ص 171
«طائی شمیرانی»
صفحه اصلی درباره ما |  ارتباط با ما |  اهداف

faraa.ir